Sadza, osady powstające na ścianach i sufitach przy nieszczelnej instalacji, potencjalne ryzyko pożaru i wiele innych zagrożeń. O ile standardowe piece kominkowe występują w naszych domach od zawsze to na pewno nie należą do najbezpieczniejszych.

Jeżeli zależy Ci więc na komforcie swoim oraz pozostałych domowników (w szczególności dzieci) wtedy powinieneś zainwestować w biokominek i niezbędne akcesoria. Kominki te imitują prawdziwy dym dzięki specjalnym dyszom wypełnionym biopaliwem. W przeciwieństwie do kominków standardowych nie będą emitowały jednak żadnego zapachu, pozostawiały po sobie sadzy i są o wiele bardziej bezpieczne i równie wydajne co normalne.

W ofercie BioEkol znajdą Państwo zarówno podwieszane jak i wolnostojące kominki klasy bio oraz szereg dodatkowych akcesoriów. Jedynym dodatkowym wydatkiem po zakupie biokominka jest konieczność uzupełniania zapasów paliwa. Za 12 l musimy zapłacić około 150 złotych – nie jest to jednak dużo, biokominki są bowiem niezwykle wydajne i tak duży zapas paliwa powinien wystarczyć na dobre kilka miesięcy.

Kolejną zaletą biokominków jest również ich cena – są one zdecydowanie tańsze od pieców kominkowych i czasami nawet kilkukrotnie. Co więcej równie dobrze mogą służyć do ogrzewania powierzchni domowych poprzez układ centralny. Muszą być jedynie odpowiednio przystosowane.

  1. Piece wolnostojące na pelet

Pelet to nic innego jak specyficzny materiał opałowy wykonany ze sprasowanych pod wysokim ciśnieniem resztek i odpadów pochodzenia drzewnego. Mowa tutaj o wiórach, trocinach, wszelkiego rodzaju zrębkach kory i tym podobnych. Słowo pochodzi z angielskiego i oznacza dokładnie kulkę, granulkę lub tabletkę.

W dzisiejszych czasach pelet przybiera jednak kształt walca o długości nieprzekraczającej 2,5 centymetra. Wartość opałowa dokładnie taka sama jak w przypadku drewna, z tą jednak różnicą, że ilość popiołu przy ich spalaniu jest niewielka. Są niezwykle wygodne przy domowych piecach i kominkach oraz wszelkiego innego rodzaju domowych metod ogrzewania.

W ofercie przedsiębiorstwa BioEkol znajdują się trzy rodzaje pieców na pellet – pośród nich wyróżniamy między innymi piece bez rozprowadzenia nadmuchu, z dystrybucją powietrza do dwóch pomieszczeń oraz z możliwością podłączenia do instalacji CWU lub centralnego ogrzewania. Ceny pieców oscylują w przedziale od kilku do kilkunastu tysięcy w zależności od tego jakie funkcje mają pełnić. Te najbardziej wydajne pozwalają na ogrzanie samym tylko pelletem nawet do 250 metrów kwadratowych powierzchni! Jednorazowa inwestycja w taki piec będzie przynosiła korzyści i oszczędności przez następne lata.

Dokonując zakupu pieców na pellet firmy BioEkol stawiasz na wieloletnią wytrzymałość, gwarancję wydajności i wysoką jakość. Przejdź na naszą stronę, aby dokładniej zapoznać się z ofertą!