UTorrent jest jednym z najpopularniejszych programów pozwalających na pobieranie plików z rozszerzeniem .torrent. Program charakteryzuje się małymi rozmiarami, a także wyjątkowo niskim zapotrzebowaniem na zasoby systemowe. UTorrent jest także intuicyjny i prosty w obsłudze, dlatego jest odpowiedni również dla początkujących użytkowników.

Wysoka funkcjonalność oraz wszechstronność

Program pomaga kolejkować zadania, nadawać priorytety, ustalać limity transferu, katalogować dane oraz pobierać nawet kilka plików w tym samym czasie. Co więcej, UTorrent dostarcza także szczegółowych danych o konktretnym, aktualnie pobieranym pliku. Pozwala na sprawdzenie poziomów seedów i peerów, listy trackerów oraz klientów, a także ilustruje transfer plików zarówno z jak i do naszego komputera. UTorrent jest wyposażony także w czytnik RSS, funkcję wyłączania, hibernacji lub resetowania komputera po zakończeniu wyznaczonych programowi zadań lub pobierania plików.

Zalety programu UTorrent

Oprogramowanie wyróżnia się między innymi możliwością oceniania pobieranych danych, a także możliwością streamingu mediów oraz udostępniania plików za pomocą przeciągania oraz upuszczania. Co więcej, aplikacja ma wbudowany także specjalny chat i można nią sterować także przy użyciu metody upuszczania. Niewątpliwą zaletą programu UTorrent(https://programy.net.pl/program,utorrent.html) jest interfejs w języku polskim oraz darmowy dostęp. Każdy może pobrać, zainstalować i korzystać z aplikacji nie ponosząc żadnych kosztów. Program zawiera komponenty reklamowe zwane adware, natomiast nie są one szkodliwe dla komputera – ich działanie ogranicza się wyłącznie do wyświetlania reklam.